Puls Świata
Środa, 26 kwietnia 2017www.puls-swiata.pl
Puls Świata


RAPORT: Birma

UCHODŹCY W POLSCE

NORYLSK: Miasto-widmo

KINO AFGANISTANU

Cenzura Internetu w Chinach

Mały Tybet w Nepalu

ARGENTYNA: Okruchy dyktatury

Strefa Kultury:
Literatura

Teatr

Kino

Muzyka

Wystawa

Kanon

BIBLIOTEKA:
LINKI

KSIĄŻKI

DOKUMENTY

GALERIA FOTO

 
ZALOGUJ

BIBLIOTEKA - GALERIA FOTO


Mija 100 odkąd firma Ericsson uruchomiła w Warszawie centralę telefoniczną pracującą na urządzeniach Ericssona. Działo się to na podstawie umowy zawartej ze szwedzkim operatorem, firmą SAT. Wówczas możliwości centrali obejmowały obsługę 60 tysięcy numerów, w momencie inauguracji podłączono 5200 numerów. Dekadę później liczba ta wzrosła do 30 tysięcy.

... a oficjalnie - Zdjęcia z podróży - czyli wystawa prac studentów Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW trwała od 1 do 14 marca w Pałacu Młodzieży PKiN w Warszawie. Na wystawie zgromadzono 120 najciekawszych ujęć pochodzących z najróżniejszych zakątków całego świata. I naprawdę warto ją zobaczyć! A u nas próbka...

W styczniu 2004 roku na deskach trzech polskich teatrów gościła słynna Comédie Française ze spektaklem "Don Juan", w reżyserii Jacquesa Lassalle'a z Andrzejem Sewerynem w roli tytułowej!

  DYBUK
"Dybuk" Krzysztofa Warlikowskiego - spektakl TR Warszawa - jest jednym z tych ponad-teatralnych, ważnych wydarzeń, na które PULS ŚWIATA mocno zaprasza... Tak "Dybuk" rozkwitał na próbach...

Wystawa fotografii Edwarda Hartwiga w Muzeum Narodowym w Warszawie to próba podsumowania dorobku tego twórcy w 95. rocznicę jego urodzin. Odkąd w 1960 r. Hartwig wydał „Fotografikę” – album, który był krokiem milowym polskiej fotografii i po raz pierwszy w Polsce wprowadzał fotografię do kanonu sztuki – należał on do panteonu polskiej fotografii. Był jednym z nielicznych polskich artystów, których nazwisko uwzględniane było w zagranicznych zestawieniach klasyków fotografii. Trafił do wąskiego grona twórców uhonorowanych tytułem Honorary Excellence FIAP (Federation Internationale d’art. Photographique).

Leszek Możdżer nagrał nową, bardzo kameralną płytę - "Piano". Uzupełnieniem jej kontemplacyjnego nastroju są zdjęcia, które prezentujemy...

Kilkanaście iluminacji wybranych spośród tych, które Polska zaprezentuje na 55. ESSENER LICHTWOCHEN (55. TYDZIEŃ ŚWIATŁA W ESSEN). Fot. Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie.

Już wkrótce w Warszawie zobaczymy po raz kolejny śmietankę światowego jazzu. JVC Jazz Jamboree to festiwal, który - w odróżnieniu od np. Warsaw Summer Jazz Festival - gromadzi zawsze wykonawców i zwolenników nieco bardziej tradycyjnych odmian tej muzyki. Ale i w tym roku czekać nas będą niespodzianki.

  KOTY
Tym Kotom warto kibicować. Tak miło na nie patrzeć - jak się ruszają, jak śpiewają, a niektóre z nich jak wyglądają... Premiera „Kotów” w warszawskim Teatrze Roma miała miejsce 10 stycznia 2004 roku.

JEDYNY W POLSCE "LAND ART"... DZIEŁO NADWORNEGO GRAFIKA ZESPOŁU VOO VOO - JARKA KOZIARY.

"Noi Albinoi" - skromna a pełna perełka o ludzkim losie z Islandii - od 10 września 2004 r. w polskich kinach. MOCNO POLECAMY! ZDJĘCIA - BEST FILM.

Rok 2003 był „Rokiem Niepełnosprawnych”. Na jego początku w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej mogliśmy oglądać wystawę zatytułowaną „Oswajanie świata” , prezentującą twórczość kilkunastu artystów z nurtu określanego jako art brut, sztuka naiwna lub outsider art. Dzieła powstałe w dziewiczych obszarach świadomości, zaskakują siłą ekspresji, szczerością i estetyczną dojrzałością. Rzeźby, obrazy i grafiki tworzone przez osoby o różnym stopniu upośledzenia umysłowego powstają podobnie jak dzieła innych artystów - z wewnętrznej potrzeby przekroczenia własnej ułomności, wyzwolenia z obsesji, manifestacji religijnych uczuć, realizacji marzeń i wizji. Mają w sobie tajemnice i doskonałość malowideł z Lascaux. ZDJĘCIA - CSW. (mp/ww)

X - Jubileuszowy - Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 30-31 lipca 2004 r., w nowym miejscu - w Kostrzynie nad Odrą, niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. U nas trochę wspomnień z zeszłego roku...

W ramach Warsaw Summer Jazz Festival 2004 na dziedzińcach Lapidarium PKiN wystąpili już m. in. Stephano Oliva Quartet oraz kameralne trio Johna Scofielda (gitarzyście towarzyszyl podczas tego koncertu doskonaly basista Steve Swallow).

Prezentujemy Galerię fotografii autorstwa Tomasza Brzostka, powstałą podczas ubiegłorocznych plenerów fotograficznych. Wiodącym tematem prac są ślady życia mieszkańców żydowskiej dzielnicy Otwocka. Jak nietypowe jednak są to zdjęcia - możecie się sami przekonać... (mj)


By spotkanie było spotkaniem wyjątkowym „trzeba dusz dwu”... Wojtek Waglewski i Jego Przyjaciele, a także Jego Fani potrafią o taki „dobry dialog” zawsze zadbać... Na naszych stronach – wprawdzie nie barwna muzyka – ale barwne zdjęcia z jednego z koncertów. Słupsk – 6.02.2004. Koncert zorganizowała jedna z osób będąca w elitarnej "VOO VOO FLOCIE" od lat... – Gosia „Sfora Zmor” Sachryń. Autorem zdjęć jest Ryszard Sas.

Po raz pierwszy festiwal Warsaw Summer Jazz Days ma trwać całe lato. Metheny, Vai - Satriani - Fripp, The Doors, Scofield, Zawinul, McFerrin, Zorn i dziesiątki innych gwiazd starego i nowego jazzu przyjadą do Warszawy...

Artyści, którzy wystąpią na Warsaw Summer Jazz Days 2005. Brawura mieszanka konwencji i jazzowych tradycji... Warsaw Summer Jazz Days będzie w tym roku dalece bardziej skondensowane niż w ubiegłorocznej edycji. Koncerty zaczną się u schyłku czerwca i zakończą niemalże dokładnie miesiąc później. Co weekend będziemy mogli słuchać - i oglądać - zarówno gwiazdy, jak i projekty nieznane. Miejmy nadzieję, że i te "niewiadome" dostarczą wielu olśnień. Poniżej prezentujemy galerię postaci, które pojawią się w tym roku w Warszawie. Jedne w pozach, inne - w akcji. Wszystkie fotografie pochodzą z materiałów WSJD 2005 i Agencji Akwarium. (mj/mp)


Aktualności:
Japońskie fascynacje...
Koreańska awangarda w...
Akustyczna Marika...
Wszystkie wojny fotor...
Naga prawda o pilotac...

Kapela ze Wsi Warszawa

Kimar Studio

wypady.pl

Subnet Internet (C)2003